Kuran Hakikatleri Serisi'nin 2. Kitabı yayımlandı!

Kategori

Sohbet Alıntıları

Dr. Haluk Nurbaki Sohbetlerinden oluşturulmuş çeşitli benzersiz İslam ve Kuran yorumları.

Niye geri kaldık?
Sohbet Alıntıları, Manşet

Niye geri kaldık?

Allah bundan sonrasını hayra galb etsin. Ama unutmayınız! Birbirimize karşı şefkat, sevgi ve namaz. Hepimize birden ortak olarak sirayet etmedikçe gönüllerimizde iman ışığı yanmaz. Tek başına kalırsa hiçbir şey olmaz! Ve İslamiyet’in en büyük yasalarından olan Fatiha’nın sırrını hatırlayınız.

Eğer para topluyorsa…
Sohbet Alıntıları

Eğer para topluyorsa…

Dedi ki: “Dinleyin bir dakika! Bu adamlar sizden maddi – manevi bir menfaat talep ettiler mi?” Etmediler! “O halde, doğru söylüyorlar.”

Bu, “Kur’an’ın bizlere de verdiği bir şifredir”.

Parite Teorisi çıkınca
Sohbet Alıntıları

Parite Teorisi çıkınca…

tesadüfen birtakım dengeler meydana getirmiş ve yıldızlar, galaksiler ondan ortaya çıkmış deniyordu. Hâlbuki Maurice Dirac’ın bulduğu Parite Teorisi, tesadüfi oluşu tamamıyla ortadan kaldırmış oldu.

Matematik evrimleşir mi?
Sohbet Alıntıları

Matematik evrimleşir mi?

Bu keşifle beraber evrim hakkında ciddi tartışma başladı. evrimin mantığını temelden sarsan, bütün hücrelerin yapı taşı özelliklerinin eşit olması bir soru ortaya çıkardı. Matematik program evrimleşir mi?

Hayâ…
Sohbet Alıntıları

Hayâ…

Ama “tam dirilik” Ahlak-ı Muhammedi’den nasiptar olmak ve de Ahkâm-ı Kur’âniyeye sıcaklaşmakla mümkündür ki; bu hayâ ile başlar. Fevkalade önemli bir şeydir hayâ!

Kurban Bayramı celali tecellidir.
Sohbet Alıntıları

Kurban Bayramı celali tecellidir.

Tasavvuftan gelen önemli bir tanımıyla, Kurban Bayramı biliyorsunuz celali bir tecellidir. Ramazan Bayramı da cemali bir tecellidir. Celali tecelli haşa Cenabıhakk’a ait bir sertlik manası taşımaz, şiddet manası taşır. Kurban Bayramı’nda müminlerin hep beraber Allah’ın arş sistemi etrafındaki niyazları, tavafları,…

Close
error: Site içeriği telif hakları kapsamındadır!