Kur’an Mucizeleri

Kur’an bütünü ile bir mucizedir, tıpkı küçücük yüreğiyle evrenlere yansıyan insan gibi bir ilâhi mucize. Gerçek insan ikiz kardeştir emri, Efendimizin Kurân tarifıdır. İnsan evrenin tüm sırlarını ilâhî bir sanat harikası olarak nasıl temsil ediyorsa; Kur’an da tüm evren gerçeklerini temsil eder. Kurân ilâhî şifrelerin kelâma, oradan sese, oradan kalbe yansımasıdır. Onun tüm diğer yazı ve sözlerden farkı budur.


Online Satış Platformları


 • Sayfa Sayısı: 120
 • En/Boy: 13,5 x 19,5 (cm)
 • Kağıt: 2. Hamur
Stok kodu: 9789753810463 Kategoriler: Etiketler: , , ,

Açıklama

Dr. Haluk Nurbaki

Dr. Haluk Nurbaki

Kur’an bütünü ile bir mucizedir, tıpkı küçücük yüreğiyle evrenlere yansıyan insan gibi bir ilâhi mucize. Bu nedenle Kur’an mucizeleri tanımı ehli için biraz gariptir. Ne var ki, yeni nesillere çok kötü çeviriler sunduğumuz günümüzde, bu deyimle yola çıkmak zorunda kaldık. Kur’an’ı okumak ve onu anlamak için iyi niyetle araştıranlar, mutlak Kur’an’ın gerçek sırlarını bilmelidir. Aksi halde onun ilâhi kelam olduğunu sezemezler.

Kitabımızı okuyunca akıl ve insaf sahibi her okuyucu Kur’an’ın ilâhi kelâm olduğunu görecektir. «Kur’an’la gerçek insan ikiz kardeştir» emri, efendimizin Kur’an tarifidir. İnsan evrenin tüm sırlarını ilâhi bir san’at harikası olarak nasıl temsil ediyorsa; Kur’an da tüm evren gerçeklerini temsil eder. Kur’an, ilahi şifrelerin kelâma, oradan sese, oradan kalbe yansımasıdır. Onun tüm diğer yazı ve sözlerden farkı budur.

Hiç lisan bilmeyen onu dinlediğinde kalb yoluyla ilahi hikmetleri sezer, işitir ve iç dünyasında bunları yaşar. Onu öğrenen, akıl penceresinden evreni daha kolay seyreder, insan gerçeğini daha iyi anlar.  Bilmeyenler için abartılmış gibi görünen bu gerçeklere kitabımızı okuduğunuzda siz de hak verecek, belki de bu tanımlarımızı çok yüzeysel bulacaksınız.

Unutmayınız ki, Kuran’ın sırrı onu okumak ve dinlemekle içimizde yaşar durur. Eğer ondan uzak kalırsanız gönül ekranınız buğulanır. Gerçekleri görmez, sezemez olursunuz. Kuran, mana hikmeti yönüyle bize sırr-ı Muhammedi’yi, yani gönüllerdeki gerdeği nakleder. Ona «hamd» kelimesiyle başlanış hikmeti budur. Gönüllerde hamd doğunca, evrenin en yüce varlığı efendimize bir mânâ ceryanı bağlanır ve Kuran sırrı bizi gerçek İslâm yapmış olur.Allah hepimizi bu ilâhi nimetin en güzeli ile şereflendirsin.

Kur’an Mucizeleri içindekiler:

BENZERSİZLİK MUCİZESİ

 1. Tazeliği Eskimezliği:
 2. Kur’an’ın Sâfiyet Sırrı:

DİZİLİŞDEKİ HİKMETLER

 1. Ayetlerin Sıralanış Sırrı:
 2. Harfi Mukatta’a (Şifreler):
 3. Öyküler Ve İnsan Sırrı:
 4. Süre İsimleri Ve Sıralarındaki Hikmetler:

KUR’AN’IN MATEMATİK MUCİZESİ

 1. 19’un Kur’an’da Bildirilmesi:
 2. Besmelede 19 Sırrı:
 3. Rumuzlarda 19 İncelikleri, Diğer Hikmetler:

KUR’AN’IN FİZİK MUCİZELERİ

 1. Evrendeki Kara Delikler:
 2. Tachyonlar Ve Zaman Kavramı

KUR’AN’IN TIBBÎ MUCİZELERİ

 1. Abdest ve Gusül ‘un Sırları:
 2. Oruç Mucizesi:
 3. İlkah ve Doğumun Sırları:
 4. Bal Ve Arının Sırları :

KUR’AN’IN MUHTELİF İLMÎ MUCİZELERİ

 1. Evrenin Gizli Gerçekleri
 2. Arz Ve Atmosfer
 3. Su ve Hayat:
 4. Ölü Toprağın Dirilişi
 5. Boğazların Hikmeti
 6. Kur’an’ın Alkolü Men Mucizesi
 7. Sûre-i İhlâs Sırları

KUR’AN’IN KELÂM SIRRI

 1. Kur’an’ın Hay Sırrı
 2. Kalp ve Kur’an
 3. Kur’an ve Enfüs Hikmetleri
 4. Fatiha ve Kur’an Sırrı


Close
error: Site içeriği telif hakları kapsamındadır!

Yeni Kitap!