Gönüllerde Sema

Gönüllerde sema evrenin incisi Efendimizin sırrını sezip yaşama san’atıdır. Bu hikmeti nokta nokta Efendimizin yakınlarında bulup sezmeye çalışacağız. Böylece bu kitap «Gönül Penceresinden Fahr-i Kâinat Efendimiz» isimli eserin bir bakıma devamı olmaktadır.


Online Satış Platfromları


  • Sayfa Sayısı: 80
  • En/Boy: 13,5 x 19,5 (cm)
  • Kağıt: 2. Hamur
Stok kodu: 9789753810197 Kategoriler: Etiketler: , , ,

Açıklama

Gönüllerde Sema – Önsöz

Dr. Haluk Nurbaki

Dr. Haluk Nurbaki

Allah, kendi güzelliğini seyretmek, kendi bilinmezliğini bilmek için sonsuz boyutlara muhteşem bestesini nakşetti. Dıştan içeri doğru derinleşen sonsuz güzellikler, enfüsun doruğunda en öz noktada muhteşem bir sevdaya dönüştü. İlâhi hikmetin bilinmezliğinde şekillerin, renklerin, her şeyin bittiği; yalnız hissedilip yaşandığı bu zaman ötesi nokta gönüllerde bir sevda anıdır.

Allah’ın en yüce eseri, yaratılması imkânsız diye tanımlanan sırr-ı Muhammedi işte bu sevdadır. O sır gönüllere yansıdıkça, bu sonsuz noktada bir nur sema eder. Allah, boyutların bittiği kalbin bu noktasında kendi sevdasını, sonsuz güzelliğinde bestelemekte ve böylece sema sırrında kendini seyretmektedir. Bu hikmet, yaratılması imkansız olanı Allah’ın yaratmasındaki sonsuz san’at coşkusudur.

Bu sema evrenin en büyük heyecanıdır. Ve ilâhi raks, bu sırdan tüm boyutlarda ruhlara, meleklere binbir titreşim, binbir heyecan verir.. Galaksilerde, atomlarda bile bu heyecanın coşkusu vardır. Her biri cezbe içinde sema eder dururlar.

İşte gönüllerde sema: Evrenin incisi Efendimizin sırrını sezip yaşama san’atıdır. Bu hikmeti nokta nokta Efendimizin yakınlarında bulup sezmeye çalışacağız. Böylece bu kitap «Gönül Penceresinden Fahr-i Kâinat Efendimiz» isimli eserin bir bakıma devamı olmaktadır.Close
error: Site içeriği telif hakları kapsamındadır!

Yeni Kitap!