Yeni kitap: "Rabbini nasıl bilirsin?" çıktı.

Sure-i Tekvir’in Yorumu

20,00 

Tekvir Suresi, Kur’an’ın sistematiğindeki sonsuz incelikleri iç içe sararak toparlanış adeta madde ve mânâ ilimlerini özetleyivermiştir. Farklı zaman dilimlerinde iki bölüm halinde inzal olan sûrenin ilk 14 âyeti dış görüntüsüyle kıyameti özetlemiş, daha sonra inzal olan ikinci bölümünde ise Efendimiz’in akıl almaz surları açıklamıştır.

  • Sayfa Sayısı: 80
  • En/Boy: 13,5 x 19,5 (cm)
  • Kağıt: 2. Hamur
Stok kodu: 9789753811637 Kategoriler: Etiketler: , , ,

Açıklama

Evrenlerin sonsuz bilinmezliklerini, 'un almaz şifrelerini harika bir incelik içerisinde gönüllere aktaran yüce kitabımız, maddesel bilini mesajlarını mânânın akıl almaz hikmetlerini adeta iç içe saran bir ihtişamın sembolüdür.

Kıyametten bahsederken yaradılışın sırlarını, kaderden bahsederken gönlün derinliklerini perde perde açıverir. Bu zarif ahengin pek açık bir örneği Tekvîr Sûresi'dir. 'in Kur'ânı tebliğ ettiği ilk günlerde inzal olan bu sûre yalnız dış görüntüsü ve ahengiyle bile anlayan anlamayan, inanan inanmayan herkesi hayran bırakmıştır.

Tekvir Suresi, Kur'an'ın sistematiğindeki sonsuz incelikleri iç içe sararak toparlanış adeta madde ve mânâ ilimlerini özetleyivermiştir. Farklı dilimlerinde iki bölüm halinde inzal olan sûrenin ilk 14 âyeti dış görüntüsüyle kıyameti özetlemiş, daha sonra inzal olan ikinci bölümünde ise Efendimiz'in akıl almaz surları açıklamıştır.

Kıyamet, evrenlerin sırlar ve konusunda en derin kavramları dile getiren bu sûrenin yorumunu sırf astrofizik açısından dahi yapsak ciltler tutan bir muhtevaya sahiptir.

Close
error: Site içeriği telif hakları kapsamındadır!