Yeni kitap: "Rabbini nasıl bilirsin?" çıktı.

Kuranın Harika Mesajları

Bilimsel ve ilahi sırları açıklayan yorumlardan olusmaktadır.

  • Sayfa Sayısı: 265
  • En/Boy: 13,5 x 19,5 (cm)
  • Kağıt: 2. Hamur

(Bilgi: Bu eser revizyon çalışması kapsamına alındığı için basımı durdurulmuştur. “Satın al” bağlantısı Google Alışveriş statüsündeki Sahaf ve Kitap Satıcılarına yönlendirilmektedir.)

Stok kodu: 9789753811699 Kategoriler: Etiketler: , , ,

Açıklama

ın Harika Mesajları kitabının içeriği;

Sûre-i Rahmân için  «Kur'an'ın gelinidir» buyurmuştur. Rahmân Sûresi; evrenin sırlarını açıklayan ilâhi bir beste, muhteşem bir mesaidir.

Vâkıa Sûresi'nin, özellikle annelere ezberletilip öğretilmesi Efendimizin emirleridir. Bu sûrenin yine bereket, bolluk ve sehâ verdiği Efendimiz tarafından beyan olunmuştur. Vâkıa Sûresi, aynı zamanda Rahmân Sûresi'ne bazı noktalarda yorum getirmektedir. Özellikle insanların ilişkileri çok net şekilde bu sürede anlatılmaktadır. Zaten Rahmân Sûresi, Necm ve Vâkıa Sûreleri ile birlikte, mânâ âlemlerinin tüm inceliklerini sergileyen bir bütündür. Yine bu sûre içinde kara deliklerin çok net bir şekilde tanımı, Kur'an'ın en büyük İlmî mûcizelerinden biridir.

  • Necm Suresi

    Necm Sûresi fevkalâde önemli iki manâ sırrını iç içe açıklayan muhteşem bir hikmetler demetidir. Necm Sûresi'nin ilk mesajı, her âyetin miracın sırrından bir manâ sergilemesidir. Necm Sûresi'nin ikinci mesajı ise; Kur'an'ın Kalb-i Muhammedi'ye inzal hikmetini açıklamasıdır. Özellikle ilk 18 âyette bu iki manâ mesajı bir sarman gibi iç içedir. Sonraki âyetlerde bu hikmetler aynen devam eder. Fakat zaman hikmetlerden biri perdenin derinlerine geçer, zor farkedilir.

  • Hadid Suresi

Hadid Sûresi'nin başdan ilk altı âyeti ilahi esmaların almaz sırrını açıklamaktadır. Yüce kitabımızda ilâhi esmalar zikredilirken çok zarif bir tarzda açıklanmaktadır. İlâhi esmaların Kur'an'da takdimi iki temel esasda verilmişdir.

Close
error: Site içeriği telif hakları kapsamındadır!