Resulullah’ı Nasıl Bilirsin? – Kur’an Hakikatleri 2

İndirim!
(3 müşteri değerlendirmesi)

Orijinal fiyat: 300,00 ₺.Şu andaki fiyat: 195,00 ₺.

Nurbaki Hocamız her zaman olduğu gibi, Peygamber sevgisini ve Ehl-i Beyt’in hakikatini bize tanıtan, öğreten kâmillerdendir. Bu yüzden bu kitap, bu sevgiyi Kur’an’a dayandırarak anlatan, Kevser ve Yâsin sûrelerini açan ve onlardaki manevi hakikatleri gösteren bir eser olmuştur. Bendenizin de çok yararlandığı bu iki sûrenin şerhi, Kur’an’la ilgili hakikatleri kalbimizde ve gönlümüzde aşikâr eden ve Kur’an’ın tefekkürünü artıran bir lütuftur. ─ Cemalnur Sargut


 • İlk Baskı Tarihi : Ekim 2023
 • ISBN : 978-625-8185-12-6
 • Dil : TÜRKÇE
 • Sayfa Sayısı : 414
 • Cilt Tipi : Karton Kapak
 • Kağıt Cinsi : Kitap Kağıdı
 • Boyut : 15 x 24 cm

“Satın Al” butonu, Google Ürün Listeleri’ndeki en düşük fiyat teklifi sunmuş onaylı satıcıya yönlendirme yapmaktadır. Kargo ve teslimat hususunda farklılıklar olabilir. Her hangi bir ticari faaliyetimiz veya bir kurumla satış ortaklığımız yoktur. Hiç bir alışveriş işlemine taraf değiliz ve sorumlu tutulamayız. 

Açıklama

Resûlullah'ı nasıl bilirsin? - Kur'an Hakikatleri 2

Kur’an Hakikatlari Serisi’nin ikinci kitabı olan “Resulullah’ı nasıl bilirsin?” de Haluk Nurbaki, Sûre-i Kevser ve Sûre-i Yâsin’in enfüsi yorumlarını yapmaktadır. Hem ilmî hem İslâmî hem de tasavvufî yönden yapılan bu yorumlar, bu kitapta siz okuyuculara bir sohbet havasında sunulmaktadır.

Serinin ilk kitabında da belirttiğimiz gibi Yüce Kitabımızda üç uzun sûre Allah, Peygamber ve İnsan’ı; üç kısa sûre de yine Allah, Peygamber ve İnsan’ı tanımlar.

Uzun sûreler içerisinde;

 • Sûre-i Rahmân: Cenâb-ı Hakk’ı,
 • Sûre-i Yâsîn: Efendimiz’i,
 • Sûre-i Yûsuf: İnsan’ı tanımlar.

Kısa sûreler içerisinde; • Sûre-i Asr: İnsan’ı,
 • Sûre-i İhlâs: Allah’ı,
 • Sûre-i Kevser: Efendimiz’i tanımlar.

Resulullah’ı nasıl bilirsin?

Resûlullah'ı nasıl bilirsin? - Kur'an Hakikatleri 2

Cenâb-ı Hakk’ı yarattığı tüm varlıklar içerisinde kendisini net bir şekilde tanıyan tek varlık Fahr-i Kâinat Efendimiz’dir. O’ndan sonra “gelmiş, geçmiş” insanların hepsi bir araya gelse Efendimiz’in tanıdığı gibi Allah’ı tanıyamaz! Bundan dolayı da Allah, Efendimiz’e, daima “Habîbim” (Sevgilim) diye hitap eder. Sûre-i Kevser’le de bizim Efendimiz’i çok iyi tanımamızı arzu etmiş. Bundan dolayı da namaz sûreleri dediğimiz kısa sûrelerde, Efendimiz’i herkesin okuyabileceği bir sûre kalıbı içerisinde özetlemiştir.

Kâinatın Fahr-i Ebedî’si, canlarımızın sultanı yüce Peygamberimiz, Sûre-i Yâsîn için “Kur’ân’ın kalbidir” buyurmuştur. Yâsîn Sûresi, Efendimiz’in şânının kâinata ilanıdır. Onun için kâinatta her şeyimiz gönül hikmetine bağlıdır. O’ndan can ve mecal bulur. Bizzat “Yâsîn” kelimesi, Efendimiz’in mana evrenlerindeki bir ismidir. İşte insan kalbini harekete geçiren, insan gönlünde yazılı olan Kur’ân’ı okunur hale getiren hadise, Yâsîn’dir. Yâsîn Sûresi, bütün itibarıyla Kur’ân’ın azametli hikmetlerini dile getirir. Bu arada özellikle fevkalâde önemli ilmî açıklamalar da yapmaktadır.

Haluk Nurbaki 38 adet kitap yayımlamıştır.

İslami esasları anlatan 34, mesleki alanda 4 kitap yayımlayan Haluk Nurbaki, gazete ve dergilerde (tespit edilebilen) 300’ün üzerinde makale, köşe yazısı… Haricinde, onbinlerce saat televizyon ve radyo programı ile ardında, gönlünden şühuda ermiş “milyonlarca kelimelik” dev bir külliyatı islam davasına katmıştır.


Resulullah’ı nasıl bilirsin kitabının önsözünden alıntı

Kıymetli okur; elinizde tutmuş olduğunuz bu kitap Haluk Nurbaki’nin sûre yorumu temalı cami vaazları deşifre edilerek kaleme alınan serinin ikinci kitabıdır.

Kitapta vaazın olağan akışına uygun olarak konuşma dili korunmuştur. Haluk Nurbaki’nin kendine has vaaz üslûbu, daha önce kitaplarını okumuş ancak vaazlarını dinlememiş olan okurları için hiç şüphesiz farklı ancak bir o kadar da yalın bir anlatım deneyimi olacaktır.

Ömrünü İslâm davasına adamış ve bu yolda kitap yazmanın yanında insan yetiştirmeye azamî derecede önem göstermiş olan Nurbaki, takipçilerine daima pratik iman reçeteleri sunmuştur. Bu reçetelerin uygulanabilmesinde ise ön koşul Fahr-i Kâinat Efendimiz’in doğru anlaşılabilmesidir. Nasıl ki Kur’ân’ı anlamanın yolu Fahr-i Kâinat Efendimiz’den geçerse, Nurbaki’nin ifadesiyle “Şüphesiz ki Fahr-i Kâinat Efendimiz’i anlamak için tek kaynak yüce kitabımız Kur’an’dır.

Bu düsturla Nurbaki, Fahr-i Kâinat Efendimiz’i anlamada anahtar niteliğindeki;

 • “Ben Allah iken meleklerimle beraber Peygamberime salat u selâm ederim. Ey inananlar, siz de salat u selâm getirin, ona ileteyim.” (Ahzâb, 56)
 • “Sen ne güzel ve ne yüce bir ahlâk üzeresin.” (Kalem, 4)
 • “Biz seni âlemlere rahmet olarak gönderdik.” (Enbiyâ, 107)

bu üç âyet-i kerîme ve doğrudan Fahr-i Kâinat Efendimizi anlatan Kevser Sûresi ve Yâsîn Sûresi üzerinde önemle durmuştur.Buradan hareketle Resûlullah’ı Nasıl Bilirsin? isimli bu kitabın içeriğinde Fahr-i Kâinat Efendimiz’i anlatan en kısa sûre olan Sûre-i Kevser’in ve en uzun sûre olan Sûre-i Yâsîn’in enfüsî yorumları bulunmaktadır.

Davasına hizmette sağlayacağı faydalara binaen yeni bir Haluk Nurbaki kitabının daha basılmış olmasından duyduğum memnuniyetin ifadesi çok zor. Kitabın yayına hazırlanmasında emeği geçen herkese ayrı ayrı şükranlarımı sunar, okuyan gönüllere şifa olmasını niyaz ederim.

─ Ali Nur Nurbaki


Resulullah’ı nasıl bilirsin? Nefes Yayınevi tarafından basılmıştır.

Podcast Yayınlarımız için tıklayın.Resulullah’ı Nasıl Bilirsin? – Kur’an Hakikatleri 2 için 3 değerlendirme

 1. Avatar

  Leyla A.

  Kesinlikle okumalısınız ilk kitabda çok iyiyydi.

 2. Avatar

  hacer

  Mutlaka okumalısınız.

 3. Avatar

  Murat

  Yahu şu kitapta anlatılanları biraz anlasa millet neler olur neler Allah razı olsun gönlünden nurbaki hocanın.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hoşunuza gidebilir…

Close
error: Site içeriği telif hakları kapsamındadır!