Dr. Haluk Nurbaki'nin -i cemale intikalinin 26. sene-i devriyesini idrak edeceğimiz 2 Haziran 2023 tarihinde, uzun bir aradan sonra cami vaazlarından derlenerek kaleme alınan “?” isimli yeni kitabının duyurusu da Afyonkarahisar Türbesi'nde yapılacaktır.

26. Haluk Nurbaki Anma Günü etkinliği

kavramının bilinebilmesi, kişiye bağlıdır. Bir tanesi çok derin bir olayıdır.” diyen Nurbaki, 1980 yıllarında, bir dönemin ilgi odağı olan, iman sohbetleri ve benzersiz sure yorumlarına Numune Hastanesi camisindeki vaazlarıyla başladı. Pek çok tanınmış şahsiyetin düzenli olarak katıldığı vaazlarına, ulusal basın ilgi göstermiş, bilimsel yaklaşım kattığı iman yorumlarına sık sık yer vermişti. Aynı dönemde TRT Televizyonlarında iftar programları hazırlamış, radyo kanallarında İslam ve Mana sohbetlerine devam etmişti.

Dr. Haluk Nurbaki Kanser Hastanesi Başhekimliği, Ankara Numune Hastanesi Radyoterapi ve Radyobiyoloji Enstitüsü Şefliği görevinden emekli olduktan sonra, 1992 yılı itibariyle 'a yerleşti. Bu dönemde ulusal gazetelerdeki köşe yazıları ve İslam Yüceleri Konferanslarıyla sıklıkla gündeme gelmişti.

Dr. Haluk Nurbaki, İslami esasları anlatan 33, mesleki (Tıp) alanda 4 kitap yayımlayan Haluk Nurbaki, gazete ve dergilerde (tespit edilebilen) 300'ün üzerinde makale, köşe yazısı… Haricinde, on binlerce saat televizyon ve radyo ını ardında bırakarak, 2 Haziran 1997 tarihinde dünyasını değişmiştir. Ebedi makamı Afyon Kocatepe Mezarlığındaki kabristanındadır.Her yıl 2 Haziran Haluk Nurbaki Anma GünüHer yıl 2 Haziran tarihinde, Afyonkarahisar'da “Haluk etkinliği düzenlenmektedir. Bu etkinlikte buluşan Dr. Haluk Nurbaki sevenleri, Afyonkarahisar Kocatepe Mezarlığındaki kabristanı ziyaret ettikten sonra Mevlevi (Türbe) Camii'nde okunan Mevlid-i Şerif ve Kur'an Tilavetine katılmaktadır.

9786258185072-RabbiniNasil-Bilirsin

Bu yıl, 26. Haluk Nurbaki Anma Günü etkinliğinde, 25 yıldır yürütülen çalışmalar neticesinde oluşturulan Nurbaki Külliyatının ilk meyvesi, Kur'an Hakikatleri Serisinin ilk kitabı Rabbini Nasıl Bilirsin? özlemle bekleyen okuyucuları için duyurulacak.

Haluk Nurbaki Anma Günü etkinlik programı

2 Haziran 2023 tarihindeki etkinlik;

  • 14:00'da Afyon Kocatepe Mezarlığındaki Kabristan ziyaret ile başlayarak,
  • 15:30'da Afyon Mevlevi Türbesinde Kitap Lansmanı ile devam edecek olup,
  • 17:15 itibari ile başlayacak Mevlid-i Şerif ve Kur'an Tilaveti sonrası tamamlanacaktır.


Nurbaki'yi Takip et