Dr. Haluk Nurbaki'nin, Hakikatleri serisinin ikinci kitabı olan ?” çıktı. Nefes Yayınevi'nden çıkan kitabın ön satışı okuyucuyuz.com sitesinde.


Nurbaki'yi Takip et


Serinin bu ikinci kitabında Haluk nurbaki Ankara Numune Hastanesi Camii'ndeki vaazlarından Sûre-i Kevser ve Sûre-i Yâsin'in enfüsi yorumlarını yapmaktadır. Kuran'a benzersiz yaklaşımıyla Nurbaki Üç uzun sûre Allah, Peygamber ve 'ı; üç kısa sûre de yine Allah, Peygamber ve İnsan'ı” tanımladığını ifade etmektedir.

İlmi hususlarla donattığı cami vaazı serisinden oluşturulan “Resulullahı Nasıl Bilirsin?” okuyucuları “bir sohbet” atmosferine sokacak.Resulullahı Nasıl Bilirsin? Arka Kapak:

Nurbaki Hocamız, her zaman olduğu gibi, Peygamber sevgisini ve Ehl-i Beyt'in hakikatini bize tanıtan, öğreten kâmillerdendir. Bu yüzden bu kitap, bu sevgiyi Kur'ân'a dayandırarak anlatan, Kevser ve Yâsin sûrelerini açan ve onlardaki manevi hakikatleri gösteren bir eser olmuştur. Bendenizin de çok yararlandığı bu iki sûrenin şerhi, Kur'an'la ilgili hakikatleri gönlümüzde aşikâr eden ve Kur'ân'ın tefekkürünü artıran bir lütuftur.

Resûlullah'ı nasıl bilirsin? - Kur'an Hakikatleri 2

Bu sûreler, Peygamber 'in hakikatinin açıklandığı, Allah'la olan ilişkisinden bahsedildiği ve onun şahsında ümmetine neler yapması gerektiğinin öğretildiği sûrelerdir. İnsan olmanın, yani insan-ı kâmil olmanın sırlarını gösterir, Peygamber'in Habîb olmasının nedenlerini öğretir, kalbin çalışmasıyla ruhun dirildiğini gösterir.

Hepimizin ihtiyacı olan bu hakikatleri bildiren bu eseri öğrenip, anlayıp idrak etmeyi Allah nasip etsin. ─