“Bir ı yaptıkları hareketle ve ile kıyaslamayın” diyor. Çok önemli bir şeydir, unutmayın bunu! kılıyor, cennete gitti; içki içti cehenneme gitti… bunu yasaklamış “Onu bilir, ben bile bilemem!” diyor.

Dr. 'nin Kevser Suresi Yorumu cami vaazları serisinden bir bölüm.


Nurbaki'yi Takip et


Efendimizin bilemediği hiç bir şey olmamasına rağmen ara sıra böyle “Ben bile bilemem” der. “Ben bile bilemem”den kastı, kulluk fazında buna müsaade edilmemiş demektir. 

“Namaz kıldığımız için cennete gidiyoruz” düşüncesini kafanızdan çıkarın. Çünkü hesap ortaya döküldüğü göreceksiniz tabloda neler yazılacak.

Kıyamette karşımıza ekran çıkacak. Şimdi, uyduruk insanlar ekranlardan her şeyi yazıp bitiriyorlar… Cenab-ı Hakk'ın bir ekranı var. Bir ekran çıkacak ki kepazeliğine bakmaya korkacaksın! Neler çıkacak… Sen bekliyorsun ki “İkindi namazından sonra ben sünneti unuttuydum, acaba oraya yazılacak mı” diyorsun. Oraya gelene kadar daha… Oraya bir varabilsen! Namaz hanesine bir varabilsen canını kurtardın zaten.

Namaz hanesine varana kadar neler sorulacak! “Yahu ben bunu ne bileydim?” dedikçe bir sayfa daha açılacak “Sen bunu bilmiyorsan değilsin!” diyecekler.

Onun için namaza güvenerek ben cennete gideceğim, olmaz! Allah Cennet'e gitmeyi tarif etmiş! Ne Haluk Nurbaki uyduracak ne bir başka hoca gelip de “Sen cennetliksin sen cehennemliksin” demeyecek. Ne demiş Allah?

“Fe emma men a'ta vetteka.1 Ve saddeka bil husna.2 Kim ki, ita eder…

İçinizde “ canavarı” durdukça, elinizi cebinize salarsınız bir iyilik yapayım diye… “Dur ya! Bugününyarını da var zaten enflasyon ortalığı aldı götürüyor, yarın aç kalırsın serseri.” der. “Sanane, alemin ağzını sen mi besleyeceksin” der, o içindeki canavar.

Sûre-i Kevser’in en büyük sırrı

“Onu kesin” diyor! Sûre-i Kevser'in en büyük sırrı budur. İçinizdeki canavarı kesin! O içinizdeki canavarı kesin ki, ita ve infak edesiniz ve dolayısıyla Allah'ın, “Efendimize verdiği cennete gidiş vizesini alasınız” diyor.


Kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=ITA108Sls84


Dipnot

  1. Leyl Suresi 92/5 > https://acikkuran.com/92/5 ↩︎
  2. Leyl Suresi 92/6 > https://acikkuran.com/92/6 ↩︎