Efendimizi bulmak daha kolaydır. Âlem-i Cemal'e intikalinden itibaren… Nasıl bulmak kolaydır? Nasıl bulacağız? “FATİHA ANAHTARI” İLE BULUNUR!

Dr. Haluk Nurbaki'nin Kevser Suresi Yorumu cami vaazları serisinden bir bölüm.


Nurbaki'yi Takip et


Şimdi! Beşeri kafamız ile düşünüyoruz ki; 1400 sene evvel yaşamış ama Âlem-i Cemal'e intikal etmiş bir yüce Peygamber var, hepimizin sevgilisi bütün âlemlerin sevgilisi Onu görmek istiyoruz bu çok zor bir şey mantıkta da, akılda da… ın kendi kendine düşündüğü kabiliyetsizlikte de “Nasıl görürüz?” dediği zaman, diyor ki “Bir anahtar verdim. Habibime verdim anahtarı! Mesani sırrı taşıyan Fatiha anahtarı verdim. Bunun ile çözülür” diyor.Fatiha anahtarı

Nasıl çözülür? Fatiha'yı okudum. “Hani ya efendim ben göremedim!” Dediğini kulağın duydu mu? Dediğini kulağın duyduysa kendinde insaf ile Fatiha'yı okuyamadığını anlarsın. Çünkü her zaman söylüyorum, hiç unutmayınız! Fatiha anahtarını kullanabilmenin veya kullanıp, kullanmadığının kontrolünü Allah, Fatiha'nın içerisine koymuş. Öyle bir şifre vermiş ki; elektronik şifre… “Ben bunu söktüm, çevirdim ama acaba açtı mı açmadı mı? Şifreyi uydurdum mu uyduramadım mı?” diye tereddüt etme!

Fatiha'nın dördüncü ayetinde, şifrenin numarası var. Ne diyor? “İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în” Yalnız sana kulluk ederim, yalnız senden yardım istina isterim. Başkası yok! diyor. Bunu dediğin ân, işte senin o Fatiha'nı ruhlardan birisine söylemişsen!


Gösterim: https://www.youtube.com/watch?v=5wUwJVZB-ko