Değerli Dostlar, Muhterem Haluk Nurbaki‘nin Hakk'a yürüyüşünün üzerinden 27 yıl geçti. Bizler “Haluk Nurbaki İlim Platformu” olarak, O'nun bizlere bıraktığı sözel, görsel ve yazılı eserleri yeni nesle sunma gayreti içerisindeyiz.


Nurbaki'yi Takip et


Rabbim izin verdiği sürece de bu hizmeti devam ettirmek niyetindeyiz.İçinde bulunduğumuz çağda İslamiyet adına fetva veren, insanları ötekileştiren ve gerçek İslamiyet'ten koparmaya çalışan grupların karşısına Nurbaki'nin “Kur'an ve İslamiyet yorumlarını” koymak bizlerin en temel görevidir.

Nurbaki Eserleri kilit pozisyonda…

Özellikle nesilin İslamiyet'i doğru anlamasını sağlayabilmek, orta yaş ve üzerinin de bilgilerini tazeleyebilmeleri açısından Nurbaki'nin tüm eserleri kilit pozisyonundadır.

Son 1 yıl içerisinde Nurbaki‘nin 3 kitabını sizlerle buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu 3 kitapta aşağıdaki surelerin enfüsi yorumları yapılmıştır;

Bu kitaplar “Kur'an Hakikatleri Serisi” olarak yayınlanmıştır.

Bu yıl da, 2 Haziran Pazar günü, her yıl olduğu gibi Afyon Mevlevi Türbe Camii‘nde öğlen namazını müteakip, Mevlidi Şerif ve Kur'an Tilavetinin ardından da makamını ziyaret edeceğiz, inşallah.

İmkanı olan dostlarımızı aramızda görmek bizleri bahtiyar eder.

A.


Nurbaki Anma Günü Programı

  • 13:03 – Mevlevi Türbe – Öğle Namazı
  • 13:30 – Mevlevi Türbe – Mevlid-i Şerif ve Kur'an Tilaveti
  • 16:00 – Afyonkarahissar Kocatepe Mezarlığı – Kabristan Ziyareti

Afyon Mevlevi Türbe Camii nerede?

Afyonkarahisar Kocatepe Mezarlığı nerede?